PD8JS-12.5
PD8JS-12.5
Available Stock : 1423
Lead time for additional qty approximately: 30 days
Working travel
1.6mm
Spring force at wkg travel
120g
Current rating DC cont
1 Amp
Minimum centre spacing
2.5mm
Connection method
solder, surface mounting
Pad diameter
>2mm